Pokazywanie postów oznaczonych etykietą krucho- drożdżowe. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą krucho- drożdżowe. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 17 stycznia 2016

ciasto półfrancuskie


Wiem, wiem, miały być szneki, wpis na nie jest i czeka...spokojnie, pojawi się za chwil kilka. Zreflektowałam się, niemal w ostatnim momencie, że byłoby nielogiczne umieszczanie za każdym razem opisu jak i sposobu postępowania z ciastem półfrancuskim. Doszłam do wniosku, że ciasto półfrancuskie samo w sobie jest na tyle interesujące, że zasłużyło na własny wpis.
Będzie sporo tekstu, nie zwlekam wobec tego i przechodzę wprost do konkretów.

Wychodzę z założenia, że jeśli faktycznie interesuje Was sposób przygotowania ciasta półfrancuskiego, to poświęcicie chwilę swojego życia i przestudiujecie treść tego wpisu, a ciasto francuskie przestanie być tajemnicą.

Czym różni się ciasto półfrancuskie od francuskiego?

Różni się głównie tym, że do półfrancuskiego dodaje się drożdży, a do francuskiego nie.

Różni się również strukturą po upieczeniu, jest bardziej zwarte, ale przyjemniejsze w surowej obróbce (według mnie).

Ani jedno, ani drugie nie jest skomplikowane w wykonaniu, jest jedynie czasochłonne, ze względu na etapy pracy.

Do dzieła!


ciasto półfrancuskie
ciasto półfrancuskie

DRUKUJ PRZEPIS