Pokazywanie postów oznaczonych etykietą francuskie. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą francuskie. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 17 stycznia 2016

ciasto półfrancuskie


Wiem, wiem, miały być szneki, wpis na nie jest i czeka...spokojnie, pojawi się za chwil kilka. Zreflektowałam się, niemal w ostatnim momencie, że byłoby nielogiczne umieszczanie za każdym razem opisu jak i sposobu postępowania z ciastem półfrancuskim. Doszłam do wniosku, że ciasto półfrancuskie samo w sobie jest na tyle interesujące, że zasłużyło na własny wpis.
Będzie sporo tekstu, nie zwlekam wobec tego i przechodzę wprost do konkretów.

Wychodzę z założenia, że jeśli faktycznie interesuje Was sposób przygotowania ciasta półfrancuskiego, to poświęcicie chwilę swojego życia i przestudiujecie treść tego wpisu, a ciasto francuskie przestanie być tajemnicą.

Czym różni się ciasto półfrancuskie od francuskiego?

Różni się głównie tym, że do półfrancuskiego dodaje się drożdży, a do francuskiego nie.

Różni się również strukturą po upieczeniu, jest bardziej zwarte, ale przyjemniejsze w surowej obróbce (według mnie).

Ani jedno, ani drugie nie jest skomplikowane w wykonaniu, jest jedynie czasochłonne, ze względu na etapy pracy.

Do dzieła!


ciasto półfrancuskie
ciasto półfrancuskie

DRUKUJ PRZEPIS