Pokazywanie postów oznaczonych etykietą ciasto parzone. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą ciasto parzone. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 31 grudnia 2015

Croquembouche


Croque en Bouche oznacza z języka francuskiego :„chrupiący w ustach”, jest rodzajem tortu pochodzącego z krainy pachnącej lawendy, aromatycznego sera oraz kolebki szampana. 

Tworzy się go z małych profiterolków zrobionych z ciasta parzonego (ptysiowego), każda z kuleczek jest wypełniona po brzegi kremem (u mnie podstawowy krem cukierniczy- Crème pâtissière), ale może to być również bita śmietana, a nawet lody, to już zależy od Was, czym nadziejecie swoje bąbelki. Piramida utrzymuje kształt dzięki karmelowi, którego złociste pasma oplatają całość mieniąc się w bursztynowym blasku.
Wymaga troszkę pracy, ale zasadniczo nie jest zbyt trudny do wykonania, a prezentuje się bardzo odświętnie, użyłam do dekoracji srebrnych perełek cukrowych, ponieważ tak mi bardziej pasowało do okazji, typową dla tego deseru dekoracją są kwiaty, które możecie wykonać z masy cukrowej lub marcepanu.

Dziś wszyscy żegnamy się z rokiem 2015 i witamy z 2016. Pragnę Wam, drodzy miłośnicy słodkości i nie tylko życzyć, aby 2016 rok był dla Was rokiem pełnym przyjemnych doznań oraz zdrowia, abyście wykorzystali go w 100% i nie żałowali żadnej decyzji, abyście mieli wszystkiego pod dostatkiem i optymizm Was nie opuszczał na krok!
Na dziś życzę przyjemnego świętowania magicznego przejścia przy doborowym towarzystwie a ja lecę się już również przebrać ;)...troszku późno się zrobiło.

Do zobaczenia w przyszłym roku! ;*
croquembuche
croquembuche

DRUKUJ PRZEPIS